г. Белая Церковь, ул. Гагарина, 24
тел.: (04563) 9-02-99
(095) 429-35-34

Ru | Ua

Он-лайн консультация

Для записи на юридическую консультацию обращайтесь за контакными телефонами: (0456) 39-02-99, (095) 429 - 35 - 34

 

Задать вопрос:
Ваше имя*:
Номер Вашего телефона:
E-mail*:
Ваш вопрос*:
Введите символы*:
Интересуется Світлана Яківна (26-07-2017 )
Доброго дня, панове юристи ! Питання таке : із-за не повністю виплаченого кредиту була арештована вся квартира по постанові державного виконавця. Квартира належить чотирьом громадянам, один із яких помер.Спадкоємець, який і є боржником, не може оформити спадщину в розмірі 1/4 квартири, поскільки арештована вся квартира. Нотаріус пояснив, що треба знімати арешт. Які гаші дії далі ?

Отвечает Юрлига:

Доброго дня Світлана Яківна, із даним питанням рекомендуємо звернутися безпосередньо до юриста, який огляне матеріали справи і надасть консультацію стосовно подальших дій (див. в розділі "Контакти").

Интересуется Тетяна (07-02-2014 )
Доброго дня! Ви мені не підкажете - після вироку суду по кримінальній справі постраждалі мають самі завозити вирок суду у виконавчу службу? Чи це робота канцелярії суду?

Отвечает Юрлига:


Доброго дня, Тетяно! Канцелярія суду не займається передачею документів до ДВС. Постраждалий має самостійно забрати вирок суду, при цьому суд має видати Вам виконавчий лист (це документ, згідно з яким буде діяти виконавча служба, якщо згідно з вироком має проводитися будь-яке стягнення з винної сторони). Ці документи разом із віповідною заявою (її бланк Ви знайдете на дошці оголошень у прміщенні ДВС) Ви надаєте до канцелярії виконавчої служби.

Интересуется Анастасия (03-02-2014 )
Здравствуйте. У меня такая ситуация: попала в ДТП, страховая виновника не выплачивала мне страховку больше года. Я обратилась в суд и выиграла дело. Направила документы в исполнительную службу по месту регистрации должника, а оттуда мне пришло извещение о том, что у должника якобы нет имущества, на которое можно наложить арест. Но ведь страховая компания не банкрот, я туда звонила, мне ответили, что компания работает в нормальном режиме. Разве возможно, что у такого должника нет имущества? Подскажите, что можно сделать в такой ситуации?

Отвечает Юрлига:

Здравствуйте, Анастасия.


Скорее всего, Вам попался не совсем добросовестный гос.исполнитель. В Вашем случае нужно оспорить действия (точнее, бездействие) гос.исполнителя начальнику отделения, которому непосредственно подчиняется гос.исполнитель, либо руководителю соответствующего органа государственной исполнительной службы высшего уровня. Также действия гос.исполнителя могут быть оспорены в суде, который выдал исполнительный документ. При этом жалоба должна быть подана в письменной форме и рассмотрена в течение 10 дней с момента получения. 

Интересуется Виктор (03-02-2014 )
Здравствуйте! Я уволился с предприятия в январе 2013 года (работал более 4 лет на должности менеджера). Со мной произвели расчет по зарплате, а отпускные за 2 года не выплатили, так как у предприятия на тот момент были финансовые трудности. Директор предприятия год обещал мне выплатить эти отпускные, а при последней нашей встрече заявил, что уже прошел год, как я уволился, а значит, я не имею права предъявлять бывшему работодателю какие-либо претензии. Подскажите: правомерно ли поступает мой бывший работодатель?

Отвечает Юрлига:

Здравствуйте, Виктор!


Согласно нормам статьи 47 Кодекса законов о труде, собственник либо уполномоченный им орган обязан в день увольнения сотрудника провести с ним расчет. Согласно ст. 116 Кодекса, при увольнении работника проводится выплата всех сумм, которые подлежат выплате от предприятия (в т.ч. заработная плата, компенсация за неиспользованные дни отпуска). При наличии разногласий касательно сумм, которые подлежат выплате сотруднику, собственник в любом случае должен выплатить неоспариваемую сумму.

В Вашем случае спора о сумме выплаты изначально не было. Стоит отметить, что "сроков давности" в 1 год или любых других для получения работником причитающихся ему сумм при увольнении законодательством не установлено. То есть, заявления Вашего бывшего работодателя абсолютно не обоснованы. Для защиты своих прав Вы можете подать ему письменную претензию, а если ответа не последует - обращайтесь в суд.        

Интересуется Іванна (24-01-2014 )
Добрий день! У 2006 році помер мій батько. У свідоцтві про право на спадщину зазначено двоє спадкоємців: я і мій брат (спадкове майно - житловий будинок). Мій брат у 2007 році приватизував земельну ділянку під цим будинком. Зараз ми хочемо будинок продати, але брат відмовляється ділити зі мною земельну ділянку, оскільки я не зазначена у державному акті на земельну ділянку як власниця 1/2 частки. Підкажіть, чи можу я тепер претендувати на 1/2 земельної ділянки, якщо брат приватизовував її на себе?

Отвечает Юрлига:

Доброго дня, Іванно!

Відповідно до статті 81 Земельного кодексу України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки на підставі, зокрема, приватзації земельних ділянок, прийняття спадщини. Згідно норм статті 377 Цивільного кодексу України, до особи, яка набула право власності на житловий будинок, переходить право власності на земельну ділянку, на якій він розміщений. Відтак, враховуючи, що право власності на 1/2 будинку у Вас є згідно свідоцтва про право на спадщину, Ви маєте право на таку саму частку земельної ділянки, на якій розташований цей будинок, тобто на 1/2.

Ваш брат отримав земельну ділянку, звернувшись до відповідної міської/сільської ради. При цьому, у своїй заяві він повинен був вказати Вас як користувача 1/2 цієї земельної ділянки, чого, скоріш за все, не зробив. Рада ж помилково, не пересвідчившись у відсутності інших користувачів, видала рішення, яким безоплатно передала йому всю земельну ділянку. На підставі цього рішеня Ваш брат отримав державний акт на право власності на земельну ділянку.

У даній ситуації необхідно оскаржити до місцевого суду рішення міської/сільської ради в частині безоплатної передачі Вашому брату земельної ділянки, визнати незаконним та скасувати державний акт на право власності на земельну ділянку.

Слід зазначити, що дані дії вимагають ретельного аналізу наявних документів, а також грамотного підходу до складання позовної заяви, тому радимо звернутися із цим питанням до юриста.