м. Бiла Церква, вул. Гагаріна, 24
тел.: (04563) 39 -02 -99 
(095) 429-35-34

Ru | Ua

 Чи можливо примусово зняти особу з реєстрації у власній квартирі, якщо вона не є власником і не проживає там?

Сьогодні, досить часто до нас звертаються громадяни із питанням чи можливо примусово зняти особу із реєстрації у власній квартирі, якщо вона не є власником і не проживає там, оскільки у більшості випадків добровільно знятися із місця реєстрації особа не бажає або немає такої можливості у зв’язку з тим, що проживає чи перебуває в іншій країні. 

      Так, ст. 41 Конституції України, закріплено, що право приватної власності є непорушним та надає особі право на безперешкодне користування своїм майном, а також закріплює право власника володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном відповідно до закону.

        Відповідно до ч. 1 ст. 316 Цивільного кодексу України правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб. Так, частина 1 ст. 317 Цивільного кодексу України передбачає, що власникові належать права володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

       Відповідно до ч. ч. 1, ст. 319 Цивільного кодексу України, власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд та має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. 

        Згідно ст.  321 Цивільного кодексу України встановлено, що право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

      Способи захисту права власності передбачені нормами статей 16386391 Цивільного кодексу України. Закон гарантує захист права власності та надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його прав.

      Законом встановлено право кожної особи на звернення до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, дане право визначено ст. 16 Цивільного кодексу України.

       Частиною 2 ст. 386 Цивільного кодексу України передбачено, що власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню, та відповідно до ч. 1 ст. 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

        Згідно зі ст. 72 ЖК Української РСР визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку. Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою.

     Отож, якщо реєстрація місця проживання іншої особи у Вашому власному житлі завдає Вам перешкоди у володінні, розпорядженні та користуванні житлом, Ви маєте законне право звернутися до суду із позовною заявою про зняття особи з реєстрації місця проживання та визнання особи такою, що втратила право користування  житловим приміщенням.

      Якщо у Вас виникли додаткові питання, звертайтеся за кваліфікованою юридичною допомогою до спеціаліста компанії «ЮРЛІГА», який наддасть відповідь на всі поставлені запитання,  допоможе якісно скласти позовну заяву до суду та швидко вирішить питання про примусове зняття особи із реєстрації у Вашій квартирі у відповідності із чинним законодавством (див. «Контакти).